Tan – Antonín Šedlbauer

Jednou z opor Střediska Junáka Vsetín byl při každém jeho obnovení Tan. Skautoval od roku 1939 a byl vůdcem 2. oddílu, po r. 1990 tak říkajíc emeritním. Člen OS Portáši a mezi jeho různými aktivitami bylo i instruktorství na Valašské lesní škole. Pamatujeme si jej jako velkého optimistu,  pro legraci nechodil daleko, rád fotil a věnoval se i filmování. Pracoval jako technik ve Zbrojovce Vsetín a někdy před tím dokonce byl chvíli i voják z povolání.

Hadžim, člen vsetínské Dvojky, na něj po letech takto vzpomíná:

„V době obnovení činnosti Junáka po roce 1989 dostali skauti do užívání budovu „středisko“ na Rybníkách. Na středisku jsme v té době trávili skoro veškerý volný čas. S Tanem jsme se potkávali v té době téměř denně.  Velmi rád tam za námi chodil. Když jsme byli v klubovně, tak pokaždé 3x výrazně zaklepal, a po chvilce se slovy „ať máte čas tu všechno schovat“ vešel. Prohodil s námi pár slov, zavzpomínal jak se skautovalo když byl on našem věku, a přidal nějakou veselou příhodu z té doby. Jak pekli na Pulčínách v Setonově hrnci kuře byla jedna z těch, která se často opakovala a kterou i přesto, že jsme ji znali, tak jsme si rádi vyslechli znova.

Tan taky pokaždé patřil ke „kontrolní výpravě“ oldskautů, kteří jezdili každý rok na náš tábor. Co nás velmi zaujalo, že už v té době (rok 1992) měl foťák, co dělal barevné fotky. Tan proběhl táborem, vycvakal dva filmy (snad to ještě někdo pochopí) a kolikrát se stalo, že ještě před koncem tábora nám dovezl fotky ukázat.“

Se svou družinou na VaLŠ.