Černé čepičky

Premiéra velké městské hry 3. oddílu Junáka Vsetín proběhla v listopadu 1992. Kromě dobrodružství pro hochy ze Trojky a dalších vsetínských oddílů, měla hra náborový charakter. Hra vycházela ze staré oddíové legendy o záhadném gangu Černých čepiček, který přepadal noční hlídky na táboře…

Pravidla byla jednoduchá:

1) Vítězilo družstvo, které jako první splnilo úkol. Obejít X stanovišť a rozluštit z částí textu hlavní zprávu + splnit hlavní úkol.
2) Družstvo se muselo celou dobu pohybovat společně.
3) V případě zásahu tenisákem od černé čepičky musel zasažený dát život (tenisáky byly přivázány na provázku, takže měly omezený dosah).
4) Každý měl dva životy a musel si v případě jejich vyčerpání s celou skupinou jít pro nové.
5) Před černou čepičkou chránil kruh z posvěcené křídy.
6) Byly hodnoceny i černé čepičky za největší počet získaných životů,
7) Hráči se v průběhu hry mohly pohybovat pouze ve vymezeném území. Mohli chodit pouze pěšky. Mohli se schovávat do obchodů před černou čepičkou.

foto Hanýsek

V roce 1993, při konání dalšího ročníku, vznikl i videodokument o průběhu a zákulisí organizování hry.  Hra se tentokrát organizovala ze střediska Junáka a řídil ji Karel Klimeček – Zub. Díky pohotovému kameramanskému umění Hanýska můžeme dramatický boj o Velký fant, v nejrůznějších zákoutí večerního Vsetína, prožít s účastníky hry i po tolika letech znovu:

S konáním hry byla spojena výroba nejrůznějších informačních a památečních tiskovin:

 

 

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien