I. sněm Junáka – psal se rok 1939

Neděle 22. ledna 1939 bude zapsána zlatým písmem v dějinách českého skautingu. Prostranný sál Městské knihovny v Praze I., vyzdobený státním znakem, bustou náčelníka A. B. Svojsíka, krásnou bronzovou sochou sv. Václava a zelení nestačil ani pojmouti všechny zástupce Svazu skautů RČS, Čs. Obce junáků volnosti, Ústředí katolických skautů českých a moravskoslezských a Švehlových junáků, jichž se sešlo hodně přes 800. Přišla chvíle, kdy se měl uskutečniti dlouholetý sen všech poctivých skautských pracovníků, kdy mělo dojiti k úplnému sloučení českého skautingu a k vytvoření jediného ústředí junácké výchovy, zvanému JUNÁK.

Takto informoval o zásadní akci v dějinách českého skautingu měsíčník JUNÁKA „Vůdce“ v roce 1939.

Přinášíme jeho podobu díky Archivu Junáka, Skautský institut:

Valny-snem-Junaka-1939_22_1-web (1)