Boj o teritoria

Ve dnech 21. až 23. dne měsíce lovu roku 1990, se dynčácké tábořiště a široké okolí proměnilo na území, kde si nikdo nemohl být jist svým papírovým životem. Hluboké údolí, dravé potoky, divá zvěř, indiáni, zlatokopové, křehké dívčiny všech typů, drsní pistolníci a falešní hráči pokeru, nechybí dokonce ani kněz… Zkrátka velmi zajímavá společnost dalekého aljašského severu, kam ji přitáhla vidina zlata a rychlého zbohatnutí na těch druhých. Vše je připraveno pro celodenní bitvu, kde bude škoda každé gumičky co mine cíl. Vše se musí připravit – úřad na zapisování claimů, výkup zlata, proviant, šibenice. Role jsou rozdány, o řádný chod se stará hlavně armáda. Kontroluje zda zlatokopové kutají na svých území, či vyzobávají u sousedů. Občas musí zakročit proti desperátům, když už to sherif nestíhá. Někdy je ovšem i ruka zákona skoro krátká, zvláště když někteří výlupkové chtějí zmizet i ze šibenice. Ale nakonec… Moc povedená akce napříč vsetínskými turistickými i skautskými oddíly z dílny Tuláků (TJ Slovan Vsetín). Navíc se na oddílovém tábořišti asi poprvé v jeho historii rosvítila žárovka, respektive lampa promítačky, neb byl pro účastníky připraven „diavečer“ – promítání diapozitivů z Afriky – Dickovy cesty na černý kontinent.

Kamera 8mm: Hanýsek, Mira

Stopáž: 00:08:49 min

Platební jednotka na akci.

Vše se muselo podřídit pečlivé administraci, registraci, konzultaci, inzultaci…